Vše, co byste jako fotograf měli vědět o programu Lightroom

19.02.2022

Možná právě řešíte, v čem budete upravovat fotky nebo již delší dobu uvažujete, že to s Lightroomem zkusíte. No aby ne! Patří mezi špičku editačních programů. Je to skvělý program na který si rychle zvyknete a vaše fotky povýšíte na nový level.

Často se ale ptáte, že nevíte, kde si program zakoupit... nebo který ze dvou nabízených Lightroom programů je ten správný.

  • Kde můžete LR koupit a kolik stojí

Pokud si Lightroom chcete vyzkoušet na týden zdarma nebo si ho rovnou začít předplácet, podívejte se na stránky Adobe: Plán digitální fotografie >>

Nejvýhodnější balíček je: Plán pro digitální fotografii Vše, co potřebujete k úpravám fotografií.

Obsahuje:

  • Lightroom na počítači a mobilním zařízení
  • Lightroom Classic
  • Photoshop na počítači a na iPadu
  • Podrobné výukové lekce
  • Adobe Portfolio a Adobe Fonts

Zdarma na 7 dní, poté 12,09 €/měsíc

  • Rozdíl mezi Ligtroom Classic a Lightroom CC Adobe Lightroom již není jeden program - fotografové si nyní mohou vybrat mezi Lightroom CC, založený na cloudových technologiích, a původní Lightroom, nyní Lightroom Classic CC. Jaký je však rozdíl mezi Lightroom CC a Lightroom Classic CC. Projekt Lightroom CC byl přepracován tak, aby zachoval konzistentní vlastnosti v rámci mobilních a desktopových platforem a vytvářel bezproblémový pracovní postup bez ohledu na zařízení, které používáte, ukládáním všech vašich fotografií, včetně souborů RAW, na cloudovém serveru. Lightroom Classic CC udržuje veškerou fotografickou editaci určenou pro desktopové systémy - je to Lightroom, který znáte a milujete (nebo možná nemilujete tolik). Zatímco oba sdílejí společné funkce, existuje několik nástrojů, které mezi programy nepřekračují. A jak Adobe pokračuje v aktualizaci programů, rozdíl mezi těmito dvěma úzkými. Zůstanou však dostatečné rozdíly, že jeden může být vhodnější pro váš pracovní postup.